| دوشنبه 04 تیر 1403

پورتال جامع دلتا

تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران
دسترسی آسان به بخش های سایت
بهترین کشورها برای مهاجرت و کار

امروزه پیدا کردن بهترین کشورها برای مهاجرت و کار به یکی از دغدغه های افراد تبدیل شده است به طوری که اغلب افراد به دنبال کشوری هستند که علاوه بر شرایط کاری مناسب، از امنیت بالایی نیز برخوردار باشد. با این وجود لازم است بدانید که کشورهای زیادی وجود داشته که جهت مهاجرت کاری بسیار مناسب بوده و شرایط ایده آلی را برای مهاجران مهیا می نمایند. با این وجود در ادامه ما به تعدادی از بهترین این کشورها اشاره خواهیم کرد حال اگر شما هم قصد پیدا کردن کار در خارج از کشور را دارید بهتر است در ادامه این مطلب با ما همراه بوده و در ابتدا تمامی گزینه های پیش رو را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و سپس با توجه به شرایط خود بهترین کشورها برای مهاجرت و کار را انتخاب کنید.

 

بحرین از بهترین کشورها برای مهاجرت و کار

کشور بحرین یکی از کشورهای عربی بوده که جزو گزینه های مناسب برای مهاجرت به حساب می آید. این کشور که دارای منابع نفت متعددی است دچار مدرن سازی سریع شده که عمدتاً به صنعت نفت مربوط می باشد. با این حال لازم است بدانید یکی از بهترین روش ها جهت مهاجرت به بحرین، مهاجرت کاری است.

در خصوص شرایط کشور بحرین که یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و کار می باشد باید توجه داشته باشید ساعت کاری در این کشور معمولا از ۷ صبح تا ۲ بعد از ظهر بوده که البته این ساعت در بعضی شرکت ‌های خصوصی متفاوت بوده و در ماه رمضان نیز کوتاه تر است.

لازم است توجه داشته باشید اگر بخواهید به صورت قانونی در این کشور کار کنید باید کارفرما از طرف شما درخواستی به اداره کار ارسال کرده و در پایان دوره قرارداد پاداشی نصیب شما خواهد شد و اگر مدت زمان طولانی در این کشور مشغول به کار باشید، مبلغ قابل توجهی دریافت خواهید نمود. لازم است بدانید در بحرین مالیات شخصی و مالیات بر درآمد وجود نداشته و با این حال با مهاجرت کاری به این کشور شما می توانید در یکی از زیباترین کشورهای عربی زندگی کنید.

 

 

لوکزامبورگ کشور کوچک و مناسب برای کار

کشور لوکزامبورگ یکی دیگر از بهترین کشورها برای مهاجرت و کار بوده که جزو کوچکترین کشورهای جهان به شمار رفته و جزو اتحادیه اروپا است. این کشور دارای نرخ بیکاری بسیار پایین و درآمد بالایی بوده اما لازم است بدانید هزینه زندگی در لوکزامبورگ نسبتاً بالا می باشد. در خصوص استخدام افراد شهروند غیر اتحادیه اروپا در کشور لوکزامبورگ که یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و کار است، باید توجه داشته باشید که برای این امر لازم است شهروند غیر اروپایی یک گواهی اقامت موقت داشته تا در صورت پیدا نشدن یک فرد مقیم لوکزامبورگ از افراد غیر مقیم جهت اشتغال استفاده شود.

با این وجود می توان گفت مهاجرت به این کشور از طریق کار کمی دشوار است اما به طور کلی راه های دیگری جهت مهاجرت به لوکزامبورگ وجود داشته که شامل مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق اخذ ویزا سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق پیوستن به خانواده و مهاجرت از طریق ازدواج است.

 

 

کانادا دیگر کشور مناسب برای مهاجرت کاری

کانادا یکی از کشورهایی است که در ادوار مختلف مورد توجه افراد قرار گرفته است به طوری که در این کشور با وجود هموار ساختن مسیر پیشرفت برای مهاجرین مقصد بسیاری از مهاجرین قرار گرفته و طبیعتاً هر ساله افراد زیادی اقدام به مهاجرت به کانادا به عنوان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و کار می نمایند.

کشور کانادا جزو پهناور ترین کشور هایی بوده که جمعیت نسبتا کمی داشته و به همین دلیل بسیار مهاجرت پذیر می باشد. یکی از مهمترین دلایلی که کانادا به عنوان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و کار شناخته شده این است که کسانی که از طریق ویزا کار بتوانند به کانادا مهاجرت کنند، علیرغم موفق شدن به اخذ اقامت دائم کانادا برای خود، می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز به این کشور ببرند.

از طرفی تمامی خدمات تحصیلی و بهداشتی در کانادا برای افرادی که موفق به مهاجرت به کانادا شوند رایگان است. باید توجه داشته باشید راه اندازی کسب و کار در کانادا قوانین راحتی داشته و این کشور جزو ثروتمندترین کشورهای جهان به شمار رفته که دارای اقتصاد قوی و سطح بالای رفاه اجتماعی می باشد، از این رو کانادا برای مهاجرت کاری انتخابی بی نظیر خواهد بود.

 

 

 

انگلستان یکی دیگر از بهترین کشورها برای مهاجرت و کار

با وجود اینکه انگلستان جزو مهمترین کشورها در زمینه سیاست و اقتصاد است و در زمینه خدمات پزشکی و فناوری جزو مطرح ترین های دنیا به شمار می رود، طبیعتاً یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و کار نیز می باشد. لازم است بدانید پایتخت این کشور شهر لندن بوده که بزرگترین شهر پرجمعیت اروپا به حساب آمده، با این حال سالانه بسیاری از تجار و صاحبان مشاغل به کشور انگلستان مهاجرت می کنند.

لازم است بدانید که در حال حاضر جهت مهاجرت کاری به انگلیس تنها از یک روش می توان استفاده کرد که آن هم اخذ ویزا و پیشنهاد کار از یک شرکت یا کارفرما می باشد. به طوری که جهت مهاجرت کاری به یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و کار یعنی کشور انگلستان، لازم است افراد در مرحله اول یک دعوتنامه کاری از طرف شرکت معتبر و کارفرما دریافت کرده و سپس لازم است که دریافت کننده این دعوت نامه در آگهی استخدام شرکت پذیرفته شود.

در خصوص این نوع شرایط کار باید توجه داشته باشید که دعوتنامه کاری ابتدا باید سه ماه در داخل انگلستان آگاهی شده و در صورت نبود نیروی کاری در کل اتحادیه اروپا و در صورت عدم یافت نیرو، می توان آنرا در دیگر کشورها آگهی کرد.

 

 

 

کشور سوئیس دیگر گزینه مناسب برای مهاجرت

کشور سوئیس یکی از کشورهای اروپایی بوده که افراد زیادی تمایل به مهاجرت به این کشور دارند. با وجود کیفیت زندگی بالا و شرایط کار بسیار مناسب در سوئیس، می توان آن را جزو یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و کار دانست.

حال باید توجه داشته باشید یکی از راه های مهاجرت به این کشور از طریق شغل بوده که افراد می ‌توانند پس از اخذ اقامت از طریق کار سپس اقدام به اخذ تابعیت و شهروندی سوئیس کنند. همچنین لازم است بدانید کار دانشجویی در سوئیس به عنوان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و کار وجود داشته اما لازم است قبل از شروع، اجازه کار سوئیس را دریافت نمایید که این عمل بسته به مقطع تحصیلی شما به صورت تمام وقت یا نیمه وقت می باشد.

لازم به ذکر است که بدانید اقتصاد این کشور پایدار بوده و نرخ بیکاری در آن جزو یکی از پایین ترین نرخ ها در جهان به شمار می رود؛ از طرفی باید توجه داشته باشد که حقوق افراد در این کشور جزو بالاترین نرخ ها در جهان بوده که از این رو بسیار مورد توجه افراد قرار می‌گیرد. از طرفی لازم به ذکر است که بدانید در سوئیس شما حداقل ۴ هفته در سال را در تعطیلات به سر برده و به دلیل امنیت اجتماعی بسیار عالی طبیعت مهاجرت به این کشور بی نظیر است.

 

 

 

عمان مناسب برای مهاجرت ایرانیان

کشور عمان کشوری کوچک در حوزه خلیج فارس بوده که می توان آن را جزو یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و کار ایرانیان دانست.

این کشور به دلیل این که از دیرباز تاکنون روابط دیپلماتیک خود را با ایران حفظ نموده است، امروزه یکی از بهترین کشورها جهت مهاجرت ایرانیان به شمار می رود. در خصوص جمعیت کشور عمان لازم است بدانید حدود دو و نیم میلیون نفر در این کشور زندگی کرده و دو میلیون نفر خارجی نیز مشغول به کار و زندگی در عمان هستند.

حال افرادی که قصد مهاجرت کاری به عمان را دارند لازم است برای این منظور ابتدا به صورت قانونی ویزای کاری دریافت کرده که برای این امر لازم است افراد قبل از ورود به عمان اقدام به کاریابی نموده و از طریق کارفرمای معتبر عمانی برای وی دعوتنامه صادر شده که به واسطه این دعوتنامه شخص متقاضی می تواند ویزای کار عمان را دریافت نماید. همچنین باید توجه داشته باشید که از طریق تحصیل ازدواج و ثبت شرکت و سرمایه گذاری نیز می توان به کشور عمان مهاجرت نمود.

چین یکی دیگر بهترین کشورها برای مهاجرت و کار

چین کشوری در قاره آسیا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و کار بوده زیرا محیط بسیار مناسب برای تجارت و کار آزاد دارد. همچنین بالاترین درآمد ها در چین برای بخشهای بازرگانی شرکت ها و بازرگانان وجود داشته است. حال باید توجه داشته باشید جهت مهاجرت کاری به چین افرادی که تمایل دارند، باید ویزای کار دریافت کرده که این ویزا برای اشتغال به عملکردهای تجاری صادر می شود.

با این حال اولین گزینه جهت صادر شدن ویزای کار، داشتن شرایط خاص اولیه کارفرما و متقاضی کار می باشد. به طوری که لازم است متقاضیان در اولین قدم الزامات لازم به عنوان یک متخصص خارجی را داشته و کارفرما نیز باید گواهی های مناسبی مبنی بر اینکه جوینده کار با شرایط مورد نیاز هستند را ارائه دهند.

با این حال باید توجه داشته باشید یکی از بهترین فرصت های شغلی در چین جهت استخدام برای آموزش زبان انگلیسی و تدریس آن است که جهت این امر مهم ترین مدارک حداقل داشتن مدرک لیسانس و دو سال سابقه تدریس می باشد. محدودیت سنی که برای جویندگان کار در این کشور تعریف شده برای خانم ها از ۲۴ سال تا ۵۴ سال و برای آقایان از ۲۴ سال تا ۶۵ سال است.

 

 

 

مهاجرت کاری به کشور ایسلند

در خصوص شرایط اقتصادی ایسلند لازم است بدانید کارگران خارجی به این کشور کمک کردند تا از بحران اقتصادی خارج شده و شرایط موقعیت های جدید را به دست آورد. با این حال می توان گفت کشور ایسلند در اروپا اولین رتبه باورنکردنی از میزان بیکاری را داشته و از نظر امنیت نیز ایسلند مقام اول را در جهان دارد بر این اساس می‌توان ایسلند را به یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و کار معرفی نمود. البته باید توجه داشته باشید که این کشور جزو گرانترین کشورهای اروپایی جهت خرید خانه است. به طور کلی می‌توان گفت شغل های موجود برای افراد تحصیل کرده در ایسلند شامل توریست، محصولات پزشکی و داروسازی، صنعت تولید برق و شیلات می باشد.

 

 

 

 

انتخاب نروژ برای مهاجرت کاری

در خصوص کشور نروژ لازم است بدانید که در حال حاضر این کشور یکی از کشورهای پیشرو در خصوص منابع نفت و گاز بوده و در زمینه کشاورزی نیز کشوری بسیار فعال می باشد، که با این حال می توان گفت نروژ جزو بهترین کشورها برای مهاجرت و کار بوده به طوری که باید توجه داشته باشید این کشور از لحاظ امنیت شغلی رتبه اول جهان را به خود اختصاص داده است. علاوه بر این باید توجه داشته باشید این کشور زیبا از حد بسیار بالایی برخوردار بوده و اغلب محیط های کاری در نروژ فضای دوستانه و گرم دارند.

در خصوص کار محصلان در نروژ باید بدانید که دانشجویانی که در دانشگاه های نروژ پذیرفته شدند در طول هفته تنها ۲۰ ساعت اجازه کار داشتن و باید به صورت نیمه وقت کار کنند. البته در روزهای تابستان، عید پاک و کریسمس این افراد می‌توانند به صورت تمام وقت در نروژ کار کنند.

 

 

 

اتریش جزو بهترین کشورها برای مهاجرت و کار

یکی دیگر از بهترین کشورها برای مهاجرت و کار، کشور زیبای اتریش بوده که توانسته رضایت ۷۱ درصد از مهاجران را کسب کند. این کشور سالانه با متقاضیان بسیار زیادی در رابطه با ویزای کاری روبه‌ رو بوده و جزو کشورهای اروپایی می باشد که اکثر متقاضیان آن هدفشان از اخذ ویزا، اقامت دائم و مهاجرت به آن کشور است. در این خصوص باید توجه داشته باشید بسیاری از افراد که اقدام به مهاجرت کاری به اتریش نموده اند توانسته اند در این کشور پیشرفت کرده و با این حال مهاجرت کاری در حال حاضر یکی از بهترین راه ها جهت ورود به اتریش به عنوان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت به حساب می‌آید.

 

 

 

 

هلند کشوری بسیار مناسب جهت مهاجرت

هلند جزو آن دسته از کشورهای پیشرفته دنیا بوده که دارای سطح علمی بالا می باشد و کارمندان ماهر زیادی در آن مشغول به کار هستند. با این وجود آمار نشان می دهد که هلند به عنوان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و کار معرفی شده و شرایط بسیار خاصی برای متقاضیان کار در این کشور فراهم است. لازم است بدانید یکی از مهمترین انگیزه ها برای کارمندان خارجی در هلند، طرح سود مالیاتی در این کشور می باشد همچنین کارمندان و کارگران ماهر خارجی به سرعت می توانند اقامت این کشور را بگیرند.

با این وجود باید توجه داشته باشید که یکی از بهترین راه های مهاجرت به هلند، از طریق دریافت ویزای کار بوده به طوری که این ویزا بعد از مدتی به اقامت دائم تبدیل می‌شود. اگر نهایت شما بتوانید به مدت ۵ سال جهت کار در هلند زندگی کنید و به دولت مالیات بدهید، خواهید توانست اقامت دائم هلند را دریافت کنید.

 

 

 

اسپانیا دیگر کشور مهاجرپذیر

کشور اسپانیا با توجه به شرایط کاری و اقتصادی بسیار مناسبی که دارد، امروزه به یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و کار تبدیل شده به طوری که مشاهده می شود سالانه افراد زیادی از طریق ویزای کار اقدام به مهاجرت به این کشور می نامند. لازم است بدانید برای متقاضیان در اسپانیا برنامه ‌های کاری متعددی وجود داشته که افراد می توانند به مدت یک الی دو سال در این کشور اقامت داشته باشد.

حال لازم است بدانید افرادی که به زبان اسپانیایی مسلط باشند، از سایر رقبای خود مزایای بیشتری بهره مند خواهند شد البته دیگر افراد نیز می توانند در بخش های پرستاری از کودک، گردشگری و تدریس زبان انگلیسی مشغول بشوند. لازم است بدانید در اسپانیا رقابت بر سر مشاغل پر درآمد بالا بوده به طوری که اگر شما هم قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارید، لازم است هر چه سریعتر اقدام کنید.

 

 

 

 

سنگاپور جزو بهترین کشور ها برای مهاجرت و کار

در سال ۲۰۱۲ کشور سنگاپور به طور متوالی به مدت ۷ سال توانست در زمینه انجام و کسب و کار رتبه اول را به دست آورد. در عین حال باید توجه داشته باشید که این کشور جزو گرانترین کشورهای دنیا شناخته شده است اما با وجود اینکه آمار نشان داده که به طور کلی ۵۳ درصد از مهاجران از کار در سنگاپور و شغل خود رضایت دارند می توان گفت این کشور جزو بهترین کشورها برای مهاجرت و کار به حساب می آید. از طرفی لازم است توجه داشته باشید، که حدود ۶۲ درصد از مهاجران کار در سنگاپور اعلام کردند که توانستند در شغل خود پیشرفت های زیادی به دست آورند.

 

 

 

کشور دانمارک کشوری مناسب برای مهاجرت

کشور دانمارک یکی دیگر از بهترین کشورها برای مهاجرت و کار بوده و علیرغم این امر لازم است بدانید این کشور جزو شادترین کشورهای دنیا است که یکی از معتبر ترین پاسپورت های دنیا را نیز دارد. حال باید توجه داشته باشید یکی از بهترین روش های مهاجرت به دانمارک، از طریق ویزای کار بوده که افراد می توانند به راحتی با داشتن مدرک تحصیلی فوق لیسانس یا بالاتر جهت کار در کشور دانمارک اقدام کرده و در مرفه ترین کشور از نظر اجتماعی اقامت داشته باشند.

 

 

 

نیوزیلند دیگر گزینه مناسب برای مهاجرت

کشور نیوزلند واقع در جنوب غربی اقیانوس آرام متشکل از چندین جزیره بزرگ و کوچک بوده که فاصله زیادی با دیگر خشکی های کره زمین دارد. یکی از مهمترین دلایلی که موجب شده است نیوزلند به عنوان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و کار شناخته شود امنیت بسیار بالا در این کشور می باشد به طوری که وقوع جرم در آن نسبت به سایر کشورها بسیار پایین است.

باید توجه داشته باشید که سیاست های مهاجرت به این کشور به دانشجویان بین المللی کمک کرده تا پس از تحصیل بتوانند ویزای کار نیوزلند دریافت نمایند و با این حال افراد می‌توانند پس از دریافت اجازه کار، اقامت دائم نیوزیلند را بگیرند. باید توجه داشته باشید در این کشور ویزای کار با شرایط خاصی ارائه شده که مهمترین شرایط عمومی آن شامل داشتن سلامت عمومی، گواهی عدم سو پیشینه، دارا بودن شرایط سنی بین بیست تا پنجاه سال می باشد و همچنین داشتن مدرک زبان انگلیسی نیز در اولویت مدارک متقاضی قرار دارد.

 

 

 

آلمان از بهترین کشورها برای مهاجرت و کار

شرایط کاری و اقتصادی بسیار مناسب در آلمان و بازار کار پر رونق و درآمد بالا در این کشور، موجب شده است که در چند سال اخیر این کشور به عنوان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و کار شناخته شود. لازم است توجه داشته باشید از طریق ویزای کار افراد به راحتی می توانند به آلمان مهاجرت نموده به طوری که متقاضیان با اخذ ویزای کار آلمان و کار در این کشور و پرداخت مالیات به راحتی اقامت دائم آلمان را دریافت می‌کنند.

 

 

 

سوئد یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و کار

و اما می توان گفت کشور سوئد آخرین کشوری است که به عنوان بهترین کشورها برای مهاجرت و کار در این مقاله معرفی می شود. لازم است بدانید این کشور مکانی بسیار مناسب جهت تامین رفاه اجتماعی بوده و دارای استانداردهای بالای زندگی است به طوری که حدود ۷۰ درصد از کسانی که برای کار به این کشور سفر کرده اند از محیط کاری و شرایط خود رضایت کامل دارند که این موارد موجب شده متقاضیان مهاجرت کاری به سوئد روز به روز افزایش پیدا کنند. لازم به ذکر است که بدانید جهت به دست آوردن مجوز کار در سوئد باید یک پیشنهاد انجام کار در این کشور داشته باشید.

  • اشتراک گذاری
تبلیغات
ارز دیجیتال
نظرات این مطلب
کد امنیتی رفرش
موضوعات
تبلیغات
کسب درآمد اینترنتی
تبلیغات متنی
تمامی این سایت متعلق به شماست